STANOIWSKO RADY MIEJSKIEJ W ŁAŃCUCIE W SPRAWIE PROBLEMÓW OŚWIATY

2005-06-07 1306
Art. czytany: 438 razy

STANOWISKO
RADY MIEJSKIEJ W ŁAŃCUCIE
PRZYJĘTE NA XXIX SESJI RADY MIEJSKIEJ W ŁAŃCUCIE
W DNIU 6 CZERWCA 2005 r.

W SPRAWIE PROBLEMÓW OŚWIATY

Rada Miejska w Łańcucie z głęboką troską odnosi się do problemów lokalnej oświaty. Sprawy edukacji i wychowania młodych mieszkańców naszego miasta są i będą, nadal traktowane przez Radę priorytetowo. Dowodem na to jest znacząca kwota środków finansowych przewidzianych w budżecie miasta przez ostatnie lata na zaspokojenie potrzeb łańcuckich szkół podstawowych, gimnazjalnych i przedszkoli.
Z wielkim uznaniem Rada odnosi się do dokonań dydaktyczno -wychowawczych łańcuckich nauczycieli. Słowa uznania kierujemy pod adresem pracowników administracyjno - obsługowych. Mamy świadomość znaczącego wkładu pracy i środków finansowych przeznaczanych na utrzymanie placówek oświatowych i szkół ze strony rodziców dzieci uczęszczających do przedszkoli i szkół w naszym mieście.
Na szczególne podkreślenie zasługuje gospodarskie i pełne zrozumienia potrzeb dla łańcuckiej oświaty stanowisko Burmistrza Miasta. Tą drogą Rada wyraża mu podziękowanie i uznanie dla Jego pracy na tym odcinku.
Doceniając osiągnięcia łańcuckiej oświaty Rada dostrzega także problemy, które w najbliższej przyszłości powinny być rozwiązane. Należą do tych spraw:
- konieczność wyposażenia obiektów przedszkolnych i szkolnych w atestowany sprzęt do realizacji zadań opiekuńczych, dydaktycznych i wychowawczych,
- zabezpieczenie w przyszłym budżecie miasta środków finansowych na organizację zajęć pozalekcyjnych szczególnie w dni wolne od pracy,
- przywrócenie w łańcuckich szkołach opieki medycznej i stomatologicznej,
- kontynuowanie najpilniejszych remontów w obiektach oświatowych,
- rozważenie możliwości utworzenia nowego przedszkola w południowej części miasta,
- ciągłe staranie się o pozyskiwanie dodatkowych środków finansowych z subwencji oświatowych,
- opracowanie i wdrożenie programu wychowawczego zmierzającego do ograniczenia niekorzystnych zjawisk w zachowaniach i postawach dzieci i młodzieży.
Dokument wprowadził: Iwona Olszańska