w sprawie uchwalenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego „ trasy gazociągu DN 400” w mieście Łańcucie

2003-07-04 0751
Art. czytany: 512 razy

U C H W A Ł A Nr VIII / 52 / 2003
Rady Miejskiej w Łańcucie
z dnia 1 lipca 2003 r.

w sprawie uchwalenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego „ trasy gazociągu DN 400” w mieście Łańcucie


Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2001 r. Nr 142 poz. 1591 z późniejszymi zmianami) i art. 26 ustawy z dnia 7 lipca z 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym ( tekst jednolity Dz.U. z 1999 Nr 15 poz. 139 z późniejszymi zmianami).

Rada Miejska w Łańcucie uchwala co następuje:

§ 1

1. Uchwala się Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego „trasy gazociągu DN 400” w mieście Łańcucie, zwany dalej planem.
2. Integralnymi częściami planu są niniejsza uchwała i rysunki planu w skali 1: 500 i 1: 1000 stanowiące załączniki graficzne Nr 1(odcinek 1 i odcinek 2) i Nr 2 do uchwały.
3. Załączniki graficzne obowiązują w zakresie oznaczeń: granic planu, orientacyjnych linii rozgraniczających tereny o różnych funkcjach lub różnych zasadach zagospodarowania, literowych i cyfrowych oznaczeń funkcji terenów.
4. Przebieg orientacyjnych linii rozgraniczających tereny o różnych funkcjach lub różnych zasadach zagospodarowania może być uściślony pod warunkiem, że nie wykluczy to możliwości zagospodarowania terenu zgodnie z przeznaczeniem ustalonym w planie.


§ 2

Przedmiotem ustaleń planu jest teren przełożenia gazociągu DN 400 w mieście Łańcucie w pasie o szerokości 8m, po 4 m z obu jego stron, wzdłuż granicy ogródków działkowych, terenu strzelnicy i istniejącego gazociągu DN 700.


§ 3

Na terenie objętym planem obowiązuje zachowanie warunków wynikających z położenia terenu w strefie ochronnej Głównego Zbiornika Wód Podziemnych Nr 425 „Dębica – Stalowa Wola – Rzeszów”, określonych w dokumentacji hydrologicznej , zatwierdzonej decyzją Nr KDH 1/013/6037/97 Ministra Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 18 lipca 1997 r.

§ 4

Teren objęty granicami planu przeznacza się pod odcinek gazociągu wysokiego ciśnienia DN 400, stanowiącego przedsięwzięcie mogące oddziaływać na środowisko, dla którego może być wymagane sporządzenie raportu oddziaływania na środowisko, wraz ze strefą kontrolowaną o szerokości 8 m tj. po 4 m z obu stron osi gazociągu.

§ 5

Zasady zagospodarowania terenu objętego granicami planu:
1. Zapewnienie pełnej ochrony wód podziemnych i gruntu przed zanieczyszczeniem
w czasie budowy i eksploatacji gazociągu.
2. Zachowanie ograniczeń i wymagań w zagospodarowaniu terenu wynikających
z położenia w strefie uciążliwości istniejącego gazociągu wysokiego ciśnienia DN 700 i projektowanej strefie kontrolowanej gazociągu DN 400 zgodnie z przepisami szczególnymi w tym zakresie.
3. Gazociąg DN 400 winien być ułożony wzdłuż gazociągu DN 700 w odległości nie mniejszej niż 3.0 m od gazociągu DN 700 licząc odległość pomiędzy zewnętrznymi powierzchniami obu gazociągów. Ułożenie gazociągu DN 400 musi spełniać wymagania przepisów szczególnych przy zbliżeniu i skrzyżowaniu z innymi gazociągami z napowietrznymi i podziemnymi liniami elektroenergetycznymi i telekomunikacyjnymi, sieciami i urządzeniami wodno-kanalizacyjnymi, przy zbliżeniu i skrzyżowaniu z drogami publicznymi oraz wodami.
4. Trasa przebiegu gazociągów DN 400 i DN 700 winna być oznakowana zgodnie
z przepisami szczególnymi.
5. Dopuszcza się prowadzenie sieci i lokalizację urządzeń infrastruktury technicznej zgodnie z obowiązującymi przepisami.
6. Utrzymuje się istniejące funkcje terenów określonych w rysunku planu liniami
rozgraniczającymi i oznaczonych symbolami oraz ustala się zasady zagospodarowania dla tych terenów :
1) teren użytków rolnych i ogrodów oznaczony symbolem R - obowiązuje zakaz sadzenia drzew i lokalizacji wszelkiej zabudowy;
2) teren istniejących ogrodów działkowych oznaczony symbolem ZD - obowiązuje zakaz sadzenia drzew i lokalizacji wszelkiej zabudowy; w zagospodarowaniu terenu należy uwzględnić ciek wodny,
3) teren strzelnicy oznaczony symbolem UI - obowiązuje zakaz zabudowy kubaturowej, przy lokalizacji gazociągu należy uwzględnić przepisy szczególne o ochronie dóbr kultury w związku z zabytkowym charakterem strzelnicy,
4) teren istniejącej drogi zbiorczej oznaczonej symbolem ZK - szerokość w liniach rozgraniczających - 25 m, szerokość jezdni 6-7 m,
5) teren istniejących dróg lokalnych wewnętrznych oznaczonych symbolem KL - szerokość w liniach rozgraniczających 20 -12 m, szerokość jezdni 5,0 m,
6) teren istniejącego ciągu pieszo-jezdnego oznaczonego symbolem Kx - szerokość w liniach rozgraniczających – 4 m.

§ 6

Do czasu zagospodarowania terenu zgodnie z ustaleniami planu dopuszcza się dotychczasowy sposób zagospodarowania i użytkowania.

§ 7

Ustala się 0 % stawkę służącą naliczeniu jednorazowych opłat za wzrost wartości nieruchomości w związku z uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.


§ 8

W granicach terenów objętych niniejszą uchwałą uchyla się ustalenia:
1) miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta Łańcuta uchwalonego uchwałą Nr VI/30/94 Rady Miejskiej w Łańcucie z dnia 25 listopada 1994 r. ogłoszoną w Dzienniku Urzędowym województwa rzeszowskiego nr 12 poz. 141 z dnia 16 grudnia 1994 r.,
2) miejscowego planu szczegółowego zagospodarowania przestrzennego Osiedla „Braci Śniadeckich II” w Łańcucie – uchwalonego uchwałą Nr IX/45/85 MRN w Łańcucie z dnia 29 listopada 1985 r. ogł. w Dzienniku Urzędowym województwa rzeszowskiego Nr 9 poz. 178 z dnia 31 listopada 1985 r.

§ 9

Wykonanie uchwały zleca się Burmistrzowi Miasta Łańcuta.

§ 10

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym województwa podkarpackiego.


Dokument wprowadził: Iwona Olszańska